Zistite akú máte tvár

Niektoré strihy môžu tvári zalichotiť, zatiaľ čo iné zvýraznia jej nedostatky. Ponúkame vám niekoľko termínov, ktoré môže stylista použiť, keď vám vysvetľuje, prečoby vami požadovaný účes nesedel k stavbe vašich kostí alebo keď vám ponúka alternatívny účes.

Hranatá tvár

Výrazné línie hranatej čeľuste potrebujú často zmäkčiť, to znamená orámovať tvar vlasmi, jemne stupňovitým strihom a prestrihanými končekmi. Takýto účes je vhodnejší než tupé línie, výrazné strihy a ostré uhly.

Haarschnitt eckige Gesichtsform

Široké čelo

Rovnako ako pri hranatých čeľustiach,tupé hrany a ostré uhly široké čelo zdôrazňujú. Stylista sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou vyvaruje zastrihnutej ofiny a vlasy mäkko prestrihá. aby tvár lichotivejšie rámovali.

Haarschnitt eckige Gesichtsform

Pretiahnuté čelo

Rozbiť objem príliš dlhého čela dokáže ofina. Vrstvy vytvoria mäkké črty a pridajú účesu plnosť na stranách, nie na vrchole hlavy,lebo by to ešte viac predlžovalo čelo.

Haarschnitt eckige Gesichtsform

Okrúhla tvár

Ofina česaná na stranu,dlhé postupne zostrihané vlasy alebo výška na temene dokážu tvár opticky predĺžiť a pritiahnuť pozornosť k lícnym kostiam. Krátky strih, rovná a široká ofina alebo dĺžka po bradu či objemný bob by plnosť tváre len zdôraznil.

Haarschnitt runde Gesichtsform

Tvár v tvare srdca

Vrchnú ťažkopádnu proporciu srdcovitej tváre môžete vyrovnať krátkym, mäkkým a zvlneným strihom alebo vlasmi zostrihanými  po bradu. Stylista sa zrejme vyvaruje tupej ofiny alebo účesu s veľkou výškou.

Haarschnitt herzförmige Gesichtsform

Oválna tvár

Nie je ani príliš guľatá, ani príliš hranatá, má vyrovnané proporcie a je najvšestrannejšia. Len málo účesov sa k nej nehodí. Pokiaľ je však tvár trochu dlhšia, ilúziu dĺžky naruší ofina alebo cestička na strane.

Haarschnitt ovale Gesichtsform