Dovolenková, plavková, melónová sezóna je úžasná a nepochybne si ju vždy vychutnávame plnými dúškami. Ale opýtali ste sa niekedy vašich vlasov, aký majú pocit z tohto ročného obdobia?slnko, chlór, slaná voda, teplý vietor,horúčava. To, z čoho máme my radosť, je pre ne ťažká skúška. Preto by sme im mali dopriať poriadny detox. Ako na to?

Umyte si aj hlavu, nielen vlasy

Pleť si čistíme denne a snažíme sa chrániť ju pred rôznymi nečistotami. Tak by sme mali pristupovať aj k čisteniu pokožky hlavy. Tá sa rovnako ako póry na tvári môže zanášať. Preto sa snažte pri umývaní vlasov dôkladne vyčistiť aj pokožku. Nezabudnite na miesto na zátylku, kde sa najviac potíme.

Choďte do hĺbky

Aspoň raz týždenne doprajte vlasom poriadnu vitamínovú bombu. Naneste na vlasy masku, hustým
hrebeňom ich prečešte a zabalte ich do uteráka.V teple pôsobí maska efektívnejšie. Nezabudnite masku dôkladne zmyť šampónom. Všetkého veľa škodí, a keby zostala na vlasoch príliš dlho, mohla by ich viac poškodiť ako opraviť.

S farbou šetrite

Podľa štúdie, ktorú robili v Portugalsku, farbenie vlasov spôsobuje ich oslabenie až o 60 percent. Príčinou je najmä amoniak, ktorý farby obsahujú. Po lete nechajte vlasy chvíľu od farby odpočinúť. Zafarbiť si dajte len korienky, ak je to nevyhnutné a vidieť šediny. U mňa v salóne používam šetrné farby bez amoniaku.

Domáci recept

Hádam každá žena vie, že vajíčka vlasom mimoriadne prospievajú. Obsahujú veľa bielkovín a aminokyselín, ktoré dodávajú vlasom silu, leska objem. Sú skvelé aj v prevencii proti rozštiepeným končekom a celkovo prispievajú vyhladeniu textúry vlasu. Jedno vajce pokojne primiešajte k svojej štandardnej dávke šampónu, votrite do vlasov a nechajte pať minút pôsobiť. Dôsledne opláchnite.

Tipy na revitalizáciu vlasov

Bylinná vlasová voda Luna žihlavová,120 ml

Výťažok zo žihľavy obohacuje vodu o množstvo kyselín, chlorofyl, vitamíny a minerálne látky, ktoré posilňujú vlasy a vlasovú pokožku. Jej používaním predchádzate nadmernému vypadávaniu vlasov a podporujete ich rast. Je vhodná pre všetky typy vlasov. Nanášajte na suchú alebo vlhkú pokožku jemnou masážou.

Bylinná vlasová voda Luna lopúchová,120 ml

Extrakt lopúchového koreňa je bohatý najmä na sliz, triesloviny a minerálne látky. Tie regenerujú vlasovú pokožku a zabraňujú tvorbe lupín, posilňujú vlasy a eliminujú ich vypadávanie. Vlasová voda sa nanáša na suchú alebo vlhkú pokožku. Masáž sa robí tri minúty.

Vlasová voda Luna s olivovým olejom, 120ml

Extrakt lopúchového koreňa je bohatý najmä na sliz, triesloviny a minerálne látky. Tie regenerujú vlasovú pokožku a zabraňujú tvorbe lupín, posilňujú vlasy a eliminujú ich vypadávanie. Vlasová voda sa nanáša na suchú alebo vlhkú pokožku. Masáž sa robí tri minúty.